Официално: Литекс се изкачи във Втора лига

Снимка: Официален сайт на Литекс

7355 0

Литекс (Ловеч) вече е недостижим на върха в Северозападната Трета аматьорска лига, въпреки че до края на първенството остават още три кръга. Официално това стана факт тази вечер след разгрома със 7:0 срещу Ком в Берковица в среща от 27-ия кръг. Така селекцията на Живко Желев запази аванса си от 7 точки пред втория Кариана. Съставът от Ерден обаче има само два мача до края на сезона, тъй като в последния 30-и кръг почива.

Третият Севлиево пък е на 9 точки от първото място. Дори и тима от Ловеч да загуби трите си двубоя, а севлиевци да ги спечелят ще се стигне до равенство в точките, но Литекс има предимство в директните сблъсъци с тях. Днес шампиона на групата не срещна трудности в Берковица. Дори домакините дадоха аванс на съперника си с автогола на Славомир Велев още в 7 минута. Четвърт час по-късно Методи Костов покачи на 2:0 и при този резултат дойде почивката. След нея на два пъти Искрен Писаров, по веднъж Дилян Димитров, Веселин Васев и Преслав Антонов оформиха крайното 7:0.