Обрат и победа на Витоша (Бистрица) откриха новия сезон в Първа лига

Снимка: Официален сайт на Витоша Бистрица

3046 0

Новият сезон в Първа лига официално бе открит. Отборът на Витоша Бистрица победи Дунав (Русе) с 2:1 в първия двубой за сезон 2018/19. През миналия сезон "бистришките тигри" трябваше да чакат почти до края, за да стигнат до успеха, но явно сега е по-различно.

Това бе и първи двубой за Росен Кирилов, който дебютира с успех начело на Витоша. Победата дойде след обрат през второто полувреме. Ахмед Ахмедов откри резултата още в 4', като "драконите" задържаха преднината до края на първото полувреме.

След почивката обаче само в рамките на две минути Наско Милев от дузпа и Стефан Христов донесоха успеха. В самия край на срещата се стигна до неприятни сцени и сблъсъци между играчи, които завършиха с 3 червени картона - за Анти Рения и Петко Цанков от домакините и Красимир Станоев от гостите.