Младежите ни отсрамиха батковците си, биха Румъния в евроквалификация

Снимка: БГНЕС

1419 0

Младежкият национален отбор на България до 21 г. победи Румъния с 2:0 като гост в европейска квалификация, изиграна в Търгу Муреш. По този начин „лъвчетата“ донесоха поне малко радост на страната ни след загубата на мъжете от Норвегия.

България откри резултата в 16-тата минута, Георги Минчев бе точен след центриране на Александър Василев. След това нашите имаха и други възможности да отбележат, но не се възползваха.

Малко след началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Табакариу бе изгонен заради нарушение срещу Антонио Вутов. Една минута преди края на редовното време Никола Колев също се разписа и оформи крайния резултат.

Следващият двубой на България е на 8 септември в Разград срещу Люксембург.