Локо София се доближи до мечтата си за Първа лига след екшън срещу Царско село

Снимка: БГНЕС

2562 0

Локомотив (София) направи огромна крачка към завръщане в елита на футбола ни, след като победи Царско село с 2:1 като гост в дербито на 28-ия кръг на Втора лига. Срещата се превърна в истинско дерби , в който освен голове имаше три червени картона, много жълти, а и бе белязано от много сериозни грешки на съдията Ангел Ангелов, повечето, от които в ущърб на Локо София. Накрая двата тима си спретнаха и сериозно меле.

"Железничарите" стигнаха до успеха с човек по-малко, след като в 50-ата минута реферът Ангел Ангелов пресилено изгони Здравко Димитров. Вместо да даде дузпа за Локомотив, даде втори жълт картон на Здравков за симулация. Съдията обаче спести подобна санкция за Георги Хашев в 17-ата минута/

Първият гол за Локо вкара Илия Димитров в 59-ата минута, получавайки топката сам около точката за изпълнение на дузпа. Четвърт час преди края Владислав Романов изскочи сам зад отбраната на домакините и преодоля вратаря за 2:0. Царско село намали минути преди края след удар на Светослав Диков.

В края на срещата пък на терена се разразиха батални сцени, след които Емил Виячки и Павел Петков бяха изгонени. Локомотив изпревари Царско село, заемайки втората позиция с равен брой точки с днешния си опонент - 57. Лидер два кръга преди края е Ботев (Враца) с 58.