Куриозен гол осигури четвърта поредна победа на Славия

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

876 0

Славия победи Витоша (Бистрица) с 1:0 като гост в предпоследен двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача падна в 52-ата минута, а негов автор стана Георги Йомов. Попадението обаче бе повече от комично, след като вратарят на Витоша Християн Василев изрита топката в пресиращия го Йомов и топката след рикошет се върна към вратата на безпомощния страж.

Витоша успя да уцели греда през първото полувреме, но тя дойде след опит за центриране и не бе удар към вратата. Като изключим това, домакините не успяха да достигнат до точен изстрел, а на свой ред "белите" можеха да достигнат и до по-изразителен успех.

Така Славия записа четвърта поредна победа в шампионата и се изкачи на пето място в класирането с 22 точки. Столичани дублираха успеха си срещу Витоша (3:2) от първия кръг.