Две дузпи решиха Дунав - Черно море, "моряците" изместиха Берое от петото място

Снимка: Официален сайт на Черно море

1300 0

Черно море не успя да се възползва от грешните стъпки на Ботев Пловдив и Берое, като на свой ред спечели само точка при гостуването си на Дунав Русе. Двата отбора завършиха 1:1 в последния кръг в Първа лига преди да бъде разделен шампионът.

Въпреки това "моряците" ще завършат на пето място след редовния сезон, докато русенци на предпоследното 13-то място. Двата тима изиграха равностоен двубой, който бе белязан от две дузпи. Първо в 20-та минута Пламен Димов събори в наказателното поле Исмаил Иса, но от повторенията се видя, че бранителят по-скоро първо играе с топката. Съдията Петър Кирилов обаче отсъди дузпа, която Божидар Васев превърна в гол - 1:0.

Девет минути по-късно капитанът на гостите Георги Илиев си изработи дузпа. Той падна малко пресилено след контакт с бранител на домакините, но реферът отново посочи бялата точка. Самият Илиев застана зад топката и не сбърка. До края нови попадения не паднаха и срещата завърши 1:1.