Дунав взе важна победа в битката за оцеляване

Снимка: Оф. сайт на Дунав

992 0

Дунав (Русе) победи Верея с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Домакините бяха по-добрият тим в срещата и могат да съжаляват, че не записаха по-убедителен успех в Русе. Единственото попадение в мача бе дело на резервата Светослав Ковачев в 56-ата минута.

Дунав създаде няколко опасни ситуации, а в 25-ата минута Дмитрий Иванов изчисти от голлинията след удар на Ндиайе. Последва нова голова възможност в 33', но стражът на Верея се намеси решително.

През втората част ситуацията на терена не се промени - домакините нападаха, а гостите от Стара Загора се отбраняваха. В 56-ата минута влезлият като резерва през втората част Светослав Ковачев изведе Дунав в резултата, след като засече центриране на Драгош Фиртулеску. С победата русенци събраха 18 точки и заемат 12-ото място в класирането, докато Верея е на последното място с едва 6 точки.