Дунав (Русе) обърна последния в Ловеч

1007 0

Дунав (Русе) стигна до пълен обрат срещу Монтана и се наложи с 2:1 на стадиона в Ловеч. Събитията се развиха след почивката, като за първите 45 минути резултатът бе 0:0.

През първата част русенци имаха инициативата и успяха да създадат няколко положения пред вратата на Монтана.

След почивката "домакините" започнаха по-активно, докато Дунав изчкаваше на контраатака.

В 53-ата минута топката докосна ръката на Христофор Хубчев от Дунав, но реферът прецени, че няма дузпа.

В 58-ата минута резултатът бе открит - резервата Стивън Петков проби отдясно, напредна и с диагонален изстрел откри за Монтана.

Дунав се върна в мача 10 минути по-късно - Бамба препъна Будинов в наказателното поле и той изпълни без грешка отсъдената дузпа за русенци - 1:1.

Само 5 минути по-късно Ндуйе Мойеци получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля точно - 2:1 за Дунав.

В 82-ата минута Даниел Генов можеше да изравни, но пропусна, оставен сам срещу вратата.

В класирането Дунав е четвърти с 35 точки, колкото има и Черно море. Монтана е последен с 12 точки.