Черно море ликува срещу Ботев (Вр) след късен обрат у дома

Снимка: Оф. сайт на Ботев (Вр)

1001 0

Черно море се поизпоти срещу Ботев (Враца) във Варна, но успя да тръгне с победа през новия сезон в Първа лига. "Моряците" на Илиан Илиев стигнаха до трите точки срещу завърналия се в елита след 5 години тим след обрат.

Врачани влязоха в двубоя със самочувствие и стигнаха до ранен гол - в 5' Петър Атанасов стреля от дистанция, а топката първо срещна гредата, после влетя в мрежата на Макенджиев.

Осем минути по-късно Юлиан Ненов вкара за втори път за Ботев, но голът не бе зачетен заради засада.

Черно море успя да се върне в играта 4 минути преди края на първото полувреме - в 41' Кононго проби отляво, опита да подаде към съотборник, но топката отскочи от крака на Мариян Иванов и влезе във вратата на Христо Митов - 1:1.

След почивката "моряците" натиснаха, но и съперникът успяваше да създаде възможности пред тяхната врата след контри.

В 81' Петър Атанасов пропусна най-чистото положение за врачани през втората част. В 87' гостите бяха наказани за това - след изпълнение на корнер за домакините техен играч стреля в гредата, но при добавката резервата Георги Божилов не сгреши и донесе късна победа на своя тим.