Ботев (Пловдив) не се затрудни при гостуването си на Верея

Снимка: Оф. сайт на Ботев (Пд)

908 0

Отборът на Ботев (Пловдив) победи като гост с 2:1 Верея в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига. "Канарчетата" вкараха два гола през първото полувреме и изиграха силни 45 минути.

Първото попадение отбеляза Тодор Неделев в 24-ата минута от дузпа. Девет минути по-късно Лъчезар Балтанов удвои след корнер. Втората част също доминираха пловдивчани, но след липса на концентрация в 56-ата минута Верея намали след автогол на Димитър Пиргов.

Ботев можеше да реши всичко в мача в 75-та минута, когато Неделев подаде към Балтанов. Той финтира Василиев, след което си отвори пространство и отблизо стреля, но неточно в аут. След този успех Ботев събра 14 точки и се намира на шесто място във временното класиране, докато Верея е последен с 3 точки. Старозагорци все още нямат победа от началото на сезона.