Берое спечели първия мач за сезона - надви Ботев (Враца)

Снимка: Оф. страница на Ботев (Вр) във Фейсбук

1957 0

Берое спечели първия мач в Първа лига за сезон 2019/20, след като победи с 3:1 Ботев (Враца) като гост. Попаденията за "заралии" вкараха Педро Еуженио, Рубен Бригидо и Милен Желев. Точен за Ботев бе Мирослав Будинов.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, след серия от грешки на Ботев. Еуженио стреля фронтално почти от границата на наказателното поле за 1:0. Резултатът се запази до почивката, като двата тима изиграха оспорвано полувреме.
Почти веднага след подновяването на играта врачани можеха да изравнят, но Душан Перниш спаси удара на Илия Миланов отблизо, което едва не му коства контузия. Осем минути по-късно вратарят на Берое се намеси успешно при удар на Будинов, а малко след това Мартин Камбуров имаше шанс да покачи на 2:0, но стреля покрай вратата на Костов.

Това все пак се случи в 69-ата минута, когато другият португалец на Берое - Рубен Бригидо, наказа врачани. Той получи топката, напредна и след като преодоля Андреас Васев, стреля точно с десния крак - 2:0.

Ботев успя да намали пасива си в 77-ата минута, след като засече с глава от корнер. Но тимът на Сашо Ангелов нямаше сили за повече. Десет минути по-късно капитанът Милен Желев сложи край на интригата след грешка на Керчев.