Възходът на Берое продължи и срещу Локо (Пд) в голов трилър

Снимка: Официален сайт на Берое

754 0

Берое победи Локомотив (Пловдив) с 3:2 в последния за двата тима мач от редовния сезон. Това бе трети пореден успех за старозагорци в първенството.

"Заралии" поведоха с 2:0 след автогол на Петров и попадение на Карачанаков.

Локо върна едно попадение през втората част, като точен бе Кирил Котев,а Димо Бакалов изравни в 74'. В добавеното време на мача хърватинът Матеас Делич донесе успеха.

След разделянето на първенството Локомотив е в първата шестица, а Берое - във втората осмица. Първият събра 39 точки, вторият е с 35.

Берое поведе в 18', след като ветеранът Роберт Петров си отбеляза автогол. В ситуацията се получи разбъркване в наказателното поле след центриране от фаул и топката рикошира в тялото на играча на "смърфовете".

Дванадесет минути по-късно "заралии" удвоиха аванса си срещу Локомотив. Георги Божилов изведе Антон Карачанаков и той преодоля вратаря със силен шут за 2:0.

"Смърфовете" намалиха до 1:2 малко след подновяването на играта. В ситуацията Кирил Котев стреля точно с глава след центриране от корнер. В 74' те успяха да възстановят равенството след попадение на Димо Бакалов.

В последния момент - в добавеното време хърватинът Матеас Делич донесе успеха на домакините.