Пирин не се даде на Берое

Снимка: БГНЕС

673 0

Отборите на Пирин и Берое завършиха наравно 1:1 в последен мач от 18-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Христо Ботев” в Благоевград.

Жуниор Мапуку даде преднина на гостите в 44-ата минута, реализирайки петия си гол след завръщането си в старозагорския клуб. Конгоанецът получи отлично подаване от Карлос Охене, майсторски преодоля бранител на домакините и с прецизен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на Красимир Костов.

През второто полувреме домакините успяха да стигнат до точката. В 64-ата минута един от най-опитните в състава на благоевградчани Орлин Старокин възстанови равенството, засичайки с глава центриране от пряк свободен удар на Даниел Младенов.

До края на мача и двата тима опитаха да стигнат до трите точки, но така и не успяха да застрашат по-сериозно противниковата врата.

След днешното равенство Пирин заема 11-а позиция в класирането с 19 пункта, докато Берое остава седми с 22 точки.