Много битка, положения и греди, но Ботев и Берое поделиха точките

Отборите на Берое и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в среща от 28-ия кръг на първата шестица в родната Първа лига. И двете попадения бяха отбелязани през втората част, като Педро Еуженио откри за Берое, а Тодор Неделев изравни от дузпа. По този начин двата тима запазват разликата от 3 точки помежду си, като пловдивчани са на четвърто място, а Берое е пети.

Срещата започна с няколко минути закъснение, тъй като имаше пролеми с единия от прожектори на стадиона в Стара Загора. В крайна сметка, повредата бе отстранена за началото на втората част. Двата отбора изиграха вълнуващ двубой, в който имаха страхотни положения и дори нацелиха няколко пъти гредата. В 9' Филипов се опита да изчисти топката след разбъркване от корнер, но вместо това за малко да прехвърли вратаря Кайзер и срещна напречната греда, а след това бе изчистена. В 38' Перниш изби много опасен удар на Александър Тонев, а в 45' отново Тонев със силен шут разтресе лявата греда на вратата на домакините.

Майсторско изпълнение на Костов помогна на Левски да превземе "Тича" от третия път

Левски победи отбора на Черно море с 1:0 като гост във втория кръг от плейофите. В 16' Станислав Костов отбеляза красиво попадение, което бе дост...

След почивката тимът от Стара Загора започна по-добре, но и пловдивчани имаха своите възмоцности чрез Неделев и Вутов. В 70' Камбуров шутира силно, Кайзер изби, но Педро Еуженио вкара с добавка на празната врата за 1:0. Само три минути по-късно „канарчетата“ отново бяха спрени от гредата за втори път в този мач, а след Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Ботев заради игра с ръка на Алкан, а Тодор Неделев реализира от бялата точка. До края на двубоя и двата тима повече опитваха с удари от дистанция, но не се стигна до повече попадения.