Черно море с ценна победа над десетима от Берое в Стара Загора

Снимка: chernomorepfc.bg

790 0

Черно море записа ценен успех с 1:0 над Берое в Стара Загора. Единственото попадение в срещата отбеляза Иван Коконов.

Срещата започна с бърз гол още в 7'. Иван Коконов изведе "моряците" напред в резултата след асистенция на Сукуп. В 20' отборът на Георги Иванов имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени. Уго Секо бе фаулиран от Радослав Кирилов, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че нарушение няма. През първата част Берое имаше няколко добри положения като най-опасното бе в 43'. Георги Божилов с глава стреля опасно към Коварж, но стражът се справи и изби топката, която се удари в страничната греда.

Още в началото на втората част положението за Берое се усложни. В рамките на около 2 минути капитанът на старозагорци Иво Иванов си изкара 2 жълти картона и бе изгонен от рефера в 51'. Георги Илиев пропусна да удвои преднината в 63' като отправи слаб удар към Макенджиев.

В последните моменти, макар и с човек по-малко, домакините опитаха натиск, но без резултат. Това е първа загуба за Берое като домакин през сезона.