Берое стъжни дебюта на Илиев на "Тича", Камбуров с исторически гол

Снимка: Оф. сайт на Берое

1016 0

Отборът на Берое записа категорична победа с 4:1 при гостуването си на Черно море в среща от 21-ия кръг на Първа лига.

Въпреки че срещата на „Тича“ не започна добре за беройци, които се оказаха в ролята на догонващи още в 5-ата минута, при която Радослав Василев откри за домакините. Играчите на Александър Томаш обаче успяха да стигнат до пълен обрат още до почивката след хеттрик на Педро Еуженио. Португалското крило на „зелено-белите“ откри головата си сметка в 26-ата минута, реализирайки с удар от около 20 метра. В 39-ата отново Еуженио попадна в прегръдките на своите съотборници, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника и от няколко метра даде преднина на своя тим.

Само седем минути по-късно нисичкият полузащитник оформи своя хеттрик, реализирайки след страхотна асистенция на Мартин Камбуров. Именно опитният нападател на Берое оформи и крайното 4:1 със своето 197-мо попадение в елита, благодарение на което излезе еднолично на второ място във вечната ранглиста при голмайсторите. С успеха Берое заема четвърта позиция с актив от 37 точки, докато „моряците“ са седми с 25