Берое се раздели с Ферарио Спасов след двубоя с Ботев

916 0

Ферарио Спасов вече не е наставник на Берое и от следващия сезон тимът ще има нов треньор. Това обявиха от ръководството на „зелените“ след вчерашната победа с 2:1 над Ботев Пловдив у дома, след която приключи сезонът на "заралии".

Те отпаднаха от плейофната фаза за 7-мо място в крайното класиране с общ резултат 1:4, което изяде главата на Спасов.

Все още не е ясно кой ще е новия наставник на Берое, като изпълнителният директор на клуба Илко Русев заяви, че той може да бъде обявен до една седмица.

На терена вчера Берое поведе в резултата в 16-та минута след автогол на Кристиан Димитров, но в 64-та минута Антонио Вутов изравни и на практика реши изхода от двубоя. 15 минути преди края на редовното време голмайсторът на заралии Жуниор Мапуку донесе успеха на Берое.

Ботев от своя страна продължава напред и ще се изправи срещу Пирин или Верея в спора за 7-мо място.