Берое с първа загуба в контролите, допусна обрат от Румъния

Снимка: БГНЕС

789 0

Берое загуби с 1:2 от националния отбор на Румъния. Това е първа загуба за старозагорци  в контролите по време на подготовката си.

Берое поведе с 1:0 в 30-та минута, след като Делев получи извеждащ пас, след което излъга бранител и прати топката в мрежата на съперника.

В 35-та минута обаче румънците върнаха попадение чрез Денис Алибек, който беше изпуснат от защитниците на Берое. До пълен обрат в мача се стигна в 68-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Берое Адриан Ропотан свали топката с глава към Йон Oра, който вкара за 1:2.

До края на срещата българският тим имаше няколко възможности да изравни резултата, но до попадение така и не се стигна.

Това бе пета контрола на Берое от началото на подготовката. Старозагорци записаха равенства с Верея, Поморие и Дунав, и победиха с 1:0 Къркларелиспор.