Берое с първа победа за сезона, разби Славия като гост

Снимка: Официален сайт на Берое

908 0

Отборът на Берое постигна първа победа от началото на сезона, след като надви Славия с 4:1 като гост в първи мач от 4-ия кръг на Първа лига.

На стадиона в квартал "Овча Купел", на чиито трибуни бяха Димитър Бербатов и Стилиян Петров, старозагорци поведоха в резултата в 22-та минута, когато Карлос Охене се разписа с далечен изстрел. В 58-та минута "белите" се върнаха в двубоя с попадение на Ивайло Димитров, но 10 минути по-късно централният бранител на домакините Стефан Велков си отбеляза автогол, докато се опитваше да спре пробив на Антон Карачанаков.

Точка на спора сложи Педро Еуженио с удар от дистанция в 84-та минута, а в добавеното време Еуженио оформи крайното 4:1. С този успех Берое се изкачи на второ място в класирането с 6 точки, като "зелените" не познават вкуса на загубата от началото на сезона. За Славия това бе второ поражение за кампанията, като тимът заема 9-та позиция с актив от 4 точки.