Берое разгроми Ботев (Враца) в дебюта на Херо

Снимка: Официален сайт на Берое

1688 0

Берое постигна убедителна победа срещу Ботев Враца с 4:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе дебют за Димитър Димитров като наставник на старозагорци, който замени Александър Томаш преди около седмица.

"Заралии" доминираха от самото началото на мача и поведоха рано-рано в четвъртата минута с гол на Ибрахима Конте. Отново той бе в прегръдките на съотборниците си на старта на вторите 45 минути след асистенция на Александър Василев. В 66-та минута Венцислав Керчев бе изгонен с директен червен картон за нарушение в наказателното поле, а Мартин Камбуров отбеляза дежурния си гол за домакините. В края остана време и за другия нападател в редиците на Берое – Зоран Йосипович, който оформи крайния резултат 4:0.

"Зелено-белите" са шести в класирането с 21 точки, докато врачани са на 12 място с 12 точки. Зад тях са Ботев Пловдив и Витоша, които имат и мач по-малко. В следващия кръг Берое гостува на Лудогорец. Двубоят е насрочен за 2 ноември от 17:30 ч.