Берое разби Дунав и се доближи до топ 6

Снимка: БГНЕС

1100 0

Отборът на Берое започна по отличен начин пролетния дял на Първа лига, след като разби Дунав с 4:0 като гост в мач от 20-ия кръг.

Двубоят на „Лудогорец Арена“ в Разград започна отлично за старозагорци, които откриха резултата още в 3-та минута чрез Антон Карачанаков. Бившият играч на ЦСКА бе изведен сам срещу вратаря на домакините и не сбърка. Изходът от двубоя се реши в рамките на две минути в средата на второто полувреме.

В 58-та минута Михаил Милчев от състава на Дунав фаулира откъсналия се от защитата Жуниор Мапуку и получи директен червен картон. От своя страна Карачанаков за пореден път доказа, че е майстор на свободните удари и реализира за 2:0.

До края на срещата възпитаниците на Ферарио Спасов стигнаха до нови два гола, дело на Мапуку и новото попълнение Виле Салмикиви. След този успех Берое вече има 26 точки и се доближи само на 2 точки от днешния си съперник, който заема 6-та позиция.

По този начин битката за топ 6 се отвори напълно, като в нея могат да се включват и отборите на Ботев Пловдив и Верея.