Берое "прегоря" и пропусна златния си шанс в Лига Европа

2949 0

Берое напусна Лига Европа тази вечер, след като старозагорци загубиха с 0:1 гостуването си на ХИК Хелзинки. Така след 1:1 в първия двубой напред продължава финландският тим.

Единственото попадение беше дело на Танака, който в 25' се разписа и донесе победата на своя тим.

Играчите на българския тим определено "угаснаха" след гола и пратиха едва два удара по посока на вратата на съперника. Берое удари 2 греди в двубоя, но възпитаниците на Александър Димитров определено прегоряха и в крайна сметка отпаднаха, без да нанесат точен удар в мача.

Берое започна по-добре срещата и направи два пропуска в първите 23 минути на двубоя. За съжаление, те бяха наказани от домакините. Атому Танака откри резултата за ХИК. Тайе Тайво центрира от корнер, Лум Реджепи стреля с глава и въпреки слабия изстрел, затрудни Макенджиев. Стражът не изби добре и на празна врата японецът откри резултата за домакините - 1:0 в 25'.

Веднага след попадението Берое можеше да инкасира още един гол. Танака получи нов шанс 3 минути по-късно, но нападателят стреля право в защитник на гостите.

В 40' Берое имаше отличен шанс да изравни. Кирилов напредна по левия фланг и "качи" топката на главата на Божилов. От 6 метра обаче нападателят прати топката над вратата - 1:0 до почивката.

Домакините се опитаха да убият темпото в началото на полувремето, като Ерик Почански и Венци Василев се поизнервиха и си изкараха бързи жълти картони. ХИК позволи на Берое да владее топката, но домакините дебнеха внимателно за шансове да организират бързо нападение.

В крайна сметка обаче стратегията на ХИК успя. Домакините позволиха само един удар на Берое през втората част, а в целия двубой възпитаниците на Александър Димитров не успяха да нанесат точен удар.

ХИК Хелзинки: Томас Дене, Медо, Лум Реджепи, Тайе Тайво, Иван Татомирович, Николай Алхо, Атому Танака, Алфредо Морелос, Антъни Анан, Виле Ясалто, Намди Одуамади, Маркус Ууситало;

Резерви: Аапо Халме, Себастиан Сорса, Тони Колемайнен, Ричард Гадже, Себастиан Далстрьом, Микаел Форсел;

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Илия Миланов, Иво Иванов, Венцислав Василев, Георги Божилов, Кохей Като, Том, Неманя Милисавлевич, Ерик Почански, Радослав Кирилов;

Резерви: Михаил Михайлов, Георги Динков, Станислав Дрянов, Васил Панайотов, Александър Василев, Педро Маркес, Александър Колев.

Първата среща между двата отбора в Стара Загора завърши при резултат 1:1, което дава леко предимство на финландския тим. Това обаче не плаши никой в Берое, след като в предишния кръг именно в гостуването си тимът стигна до успех с 2:0 над Радник.

Добрата новина в лагера на българския тим е, че няма контузени и наказани футболисти и Алекандър Димитров ще може да избере оптималната 11-орка, с която да спечели двубоя.

Големият проблем за Берое е свързан с факта, че ХИК се намира в силна форма, най-вече от физическо естество, тъй като във Финландия вече са се изиграли 17 кръга от местния шампионат. Интересно е да видим дали Берое може да издържи отново да играе на добро ниво през всичките 90 минути.

Очаквайте скоро стартовите състави на двата отбора!