Берое обърна Етър и диша във врата на Левски

Снимка: БГНЕС

793 0

Берое победи Етър с 2:1 у дома в Стара Загора в двубой от 22-ия кръг на Първа лига. Берое отново изигра силен мач и успя да обърне своя противник във втора поредна среща от първенството.

Гостите излязоха напред в резултата в 11-ата минута чрез Георги Сърмов, Иван Бандаловски изравни в 28-ата минута след удар с глава, а Педро Еуженио даде аванс на своя тим в добавеното време на първата част и този гол се оказа решаващ.

Берое се доближи на две точки от третия в таблицата Левски, който играе със Септември от 17:30 ч., а Етър остава на 12-о място в класирането.

По-рано днес Дунав се наложи над Верея с 2:0 на свой терен с голове на Васил Шопов (39`) и Красимир Станоев (61`) от дузпа.