Бившият капитан на Барселона Жерар Пике заяви, че големият проблем на тима в момента е характерът на техния треньор. Пике и Шави Ернандес са бивши съотборници, носиха екипа на каталунците в периода 2008-2015 година.
Припомняме, че Барселона не играе убедително в последно време, а в испанските медии се появиха и спекулации за раздяла с легендарния халф.
Според Пике Шави е много принципен човек и за него е важно да убеди събеседника си, че е прав. Заради това той постоянно спорел с журналисти, което се отразявало на отбора.
"Разбирам хората, които наричат това извинения. Но всеки се държи така, както е свикнал и му е удобно. Проблемът е, че Шави лесно се ядосва. Някои журналисти разбраха това. Те изнервят треньора и това се отразява на представянето на отбора. Това поведение може да се превърне в проблем", коментира бившият защитник. Друг бивш капитан на Барселона пък наскоро защити Шави.