Sportlive

Левски прати Арда на бараж срещу ЦСКА, Черно море изпълни голямата цел

Левски прати Арда на бараж срещу ЦСКА, Черно море изпълни голямата цел Левски прати Арда на бараж срещу ЦСКА, Черно море изпълни голямата цел

Днес (26 май) официално приключи сезона за тимовете в първата четворка в класирането в родната Първа лига. Шампионът Лудогорец и Арда завършиха при резултат 2:2 на "Хювефарма Арена", а Черно море и Левски не успяха да се победят във Варна, завършвайки при резултат 0:0. След тези резултати стана ясно, че именно "моряците" завършват на третата позиция и се класират директно за участие в Европа. От другата страна, Арда ще играе бараж срещу ЦСКА за влизане в Лигата на конференциите.

Левски и Черно море с реми

Първата по-голяма опасност бе на сметката на Черно море. В 12-рата минута Мазир Сула навлезе отляво в наказателното поле на Левски и сви топката към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Дерик Осей шутира към левия ъгъл на вратата, но Светослав Вуцов отрази.

Александър Колев стреля зад централната линия в 39-ата минута, опитвайки се да прехвърли излезлия Пламен Илиев. Ударът на нападателя на Левски бе точен, но стражът на "Морето" съумя да отреагира и спаси.

Черно море бе по-активният от двата отбора на старта на второто полувреме. Мазир Сула отправи удар от средна дистанция в 50-ата минута, но топката прелетя над напречната греда на вратата на Левски.

Златев си отвори пространство за изстрел в 62-рата минута, но и този път футболистът на Черно море не успя да намери очертанията на вратата.

Карл Фабиен бе изведен на чиста позиция и той стреля от движение с по-слабия си ляв крак към долния ляв ъгъл на вратата в 68-ата минута. Пламен Илиев обаче плонжира и отрази.

Карлос Охене намери Алдаир Невеш в наказателното поле на Черно море в 90-ата минута. Крайният бранител на "сините" стреля към долния десен ъгъл на вратата, но не намери очертанията ѝ.

Лудогорец и Арда със зрелищно равенство

Арда излезе напред в резултата след едва шест минути игра. Младият Николай Николов направи три последователни грешки в опит да изчисти топката и я подари на Станислав Иванов, който отблизо стреля от воле и прониза Дамян Христов за 0:1.

Лудогорец стигна до изравнително попадение в 33-ата минута. Николай Николов получи отдясно в наказателното поле и центрира навътре, а Борислав Цонев игра с ръка, което доведе до дузпа. С изпълнението се нагърби Бърнард Текпетей, който стреля по земя и вкара първия си гол, след като се завърна от тежката си контузия - 1:1.

По-добрата игра на "орлите" през второто полувреме даде резултат в 77-ата минута. След изпълнение на корнер се стигна до удар от границата на наказателното поле, който рикошира и се озова в Ерик Биле, а котдивоарският нападател не сгреши и от близка дистанция се разписа за 2:1.

Арда стигна до изравнително попадение в 85-ата минута. Стефан Статев намери Борислав Цонев отляво, полузащитникът центрира меко към Тонислав Йорданов, а той с глава от близка дистанция не сгреши и прати топката в мрежата за 2:2.

Гласували общо: потребители

Горещи оферти