Селта и Аякс направиха страхотен двубой в ЛЕ, но не се победиха (ВИДЕО)

1173 0

Отборите на Селта и Аякс завършиха 2:2 в динамичен и открит мач от група "G" на Лига Европа, състоял се на стадион "Балаидос".

Четирикратният европейски клубен шампион откри резултата в средата на първото полувреме чрез Хаким Зиех, но галисийци изравниха набързо след прекрасно изпълнение от въздуха на Андреу Фонтас.

Появи се новият "син на вятъра", футболист вкара гол след уникален спринт (ВИДЕО)

Двайсетина минути преди края на редовното време холандците си върнаха аванса в резултата, завършвайки бърза контраатака чрез Амин Юнес. В 82-ата минута обаче Орелана изравни с прекрасно технично изпълнение.

Селта - Аякс 2:2

0:1 Хаким Зиех - 22'

1:1 Андреу Фонтас - 29'

1:2 Амин Юнес - 71'

2:2 Фабиан Орелана - 82'

Селта: Рубен, Гомес, Фонтас, Планас, Ронкалия, Сене, Ернандес (Вас - 77'), Радоя, Лемос (Орелана - 63'), Систо, Гуидети (Роси - 73')

Аякс: Онана, Санчес, Фиргевер, Фелтман, Синкгравен, Гудел, (Зиех Базур - 77'), Траоре, Клаасен, Юнес (Касиера - 77'), Долберг