След 42 години: Унгария отново ще играе на Европейско

1104 0

Унгария се класира на Евро 2016, след втора победа над Норвегия в баража помежду им.

В Будапеща домакините се наложиха с 2:1 и с общ резултат 3:1 от двата мача се класираха за шампионата на Стария континент, който ще се проведе във Франция догодина.

Така страната ще играе на голям форум за първи път от 1986 година, когато участва на световното в Мексико. На еврофинали пък унгарците не са стъпвали от 1972 г., когато отборът спечели 4-ото място.

Унгария поведе още в 14-ата минута, когато Тамаш Пришкин получи топката на границата на наказателното поле и с безпощаден удар откри резултата. В края на първото полувреме Норвегия можеше да изравни, но изстрелът на Евен Ховланд срещна гредата.

В 82-ата минута домакините сложиха точка на спора. След центриране от корнер, Маркус Хенриксен си вкара автогол. Скандинавците, които бяха в една квалификационна група с България, стигнаха до почетно попадение 4 минути преди края, когато Хенриксен се реваншира. Гостите обаче нямаха време за нещо повече.

Тази среща пък беше под №101 за вратаря на Унгария Габор Кирали.