Десет от Хетафе пречупиха Валенсия за първа загуба през сезона

Снимка: БГНЕС

987 0

Хетафе победи у дома с 1:0 състава на Валенсия в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин тимът воден от Пепе Бордалас нанесе първо поражение на своя съперник от началото на сезона.

Единственото попадение на „Колисеум Алфонсо Перес“ реализира Маркел Бергара в 66-ата минута. Въпреки че трябваше да играят с човек по-малко от 25-ата минута, когато Арамбари получи втори жълт картон, домакините съумяха да стигнат до успеха, който бе пети за тях през кампанията.

Със спечелените 3 точки Хетафе събра актив от 19 пункта, изкачвайки се до осмата позиция в класирането. Валенсия остава на второ място с 31 точки, като „прилепите“ пропуснаха отлична възможност да се доближат до лидера Барселона, който вчера допусна грешна стъпка, стигайки само до равенство при домакинството си на Селта.