Барселона се препъна и "поправи" грешката на Реал Мадрид

1137 0

За първи път от началото на сезона шампионът на Испания Барселона не успя да постигне победа. Това се случи в мач от 5-я кръг на Примера Дивисион, който се игра на "Камп Ноу", като срещата им с Жирона завърши при резултат 2:2.

Отборът на Ернесто Валверде имаше не леката задача да се спаси дори от поражение, тъй като игра с човек по-малко от 35', когато Ленгле бе изгонен за удар без топка срещу съперник, за което бе използвана системата ВАР.

Лионел Меси откри резултата в 19', но точно преди последния съдийски сигнал за първата част, Стуани изравни след най-добрата възможност за Жирона. През втората част отново Стуани даде аванс на тима си, но Пике изравни 27' преди края на срещата, като резултатът не бе променен.

По този начин Барселона "поправи" грешката на преследвача си Реал Мадрид, който в миналия кръг направи 1:1 като гост на Атлетик Билбао. Сега двата тима отново са с еднакъв брой точки на върха - по 13. Жирона остава на 6-а позиция с 8 точки.