РБ Лайпциг отстрани Зенит и продължава напред в Лига Европа

Снимка: Gulliver/GettyImages

1695 0

Отборът на РБ Лайпциг се класира за 1/4-финалите в Лига Европа, след като се справи в предходната фаза със Зенит (Санкт Петербург). Двата тима не се победиха днес в руската столица, като срещата завърши 1:1.

Благодарение на победата си в Германия обаче тимът от едноименния град продължава след общ резултат 2:3.

Срещата започна отлично за гостите и в 22' Жан-Кевин Аугустин откри резултата след добра комбинация с Тимо Вернер. До почивката обаче домакините успяха да изравнят, като това се случи в добавеното време, когато точен бе Себастиан Дриуси.

След почивката най-чистото положение бе за гостите, но Тимо Вернер изпусна да донесе победата, след като не успя да вкара дузпа отсъдена за фаул в наказателното поле.