Странно отменен гол с 2 минути закъснение потресе Милан - Юве (ВИДЕО)

2549 0

За втори път от началото на сезона в Серия А на стадион "Джузепе Меаца" главен съдия променя ключово решение - отменен гол - с минута закъснение след консултация с колегите си. На голямото дерби от 9 кръг между Милан и Ювентус Миралем Пянич си помисли, че е дал аванс на "Старата госпожа" през първото полувреме.

В ИТАЛИЯ СВИРЯТ ДУЗПИТЕ С МИНУТА ЗАКЪСНЕНИЕ

Той изпълни коварно фаул и с прострелно центриране заблуди младия страж Джанлуиджи Донарума. Леонардо Бонучи бе в засада в случая и посегна да играе с топката, като попречи на видимостта на Донарума.

След около минута размисъл главният съдия Никола Рицоли отмени попадението, и с основание. Любопитното е, че миналата седмица на същия стадион Рицоли в ролята на асистент на аутлинията подсказа в слушалките на колегата си Паоло Валери, че трябва да отсъди дузпа в полза на Интер срещу Каляри (1:2), това също отне около минута.