Серия А е жива - супергол на 18-годишен извиси Милан над Юве (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/Getty Images

2109 0

Серия А е жива! Въпреки че миланските грандове са все още сянка на някогашното си величие, то поне този сезон Милан и Интер започват да показват зъби срещу хегемона от последните 5 години Ювентус.

След като Интер по-рано този сезон осъществи бляскав обрат от 0:1 до 2:1 срещу "Старата госпожа", сега отново "Джузепе Меаца" се оказа мястото, където Ювентус записа загуба - 0:1 в гостуването си на Милан.

СТРАННО ОТМЕНЕН ГОЛ ИЗУМИ ВСИЧКИ НА ДЕРБИТО МИЛАН-ЮВЕ

Изумителен снаряд на 18-годишния Мануел Локатели в 65-ата минута не остави никакви шансове на Джанлуиджи Буфон и "росонерите" прекратиха унизителна серия от девет последователни загуби от големия съперник.

Последното поражение на Милан от този противник бе особено болезнено - 0:1 след продължения във финала за Купата на Италия, която щеше да прекъсне 5-годишна суша откъм трофеи. Иначе последният им успех над "бианконерите" преди днес датираше от декември 2012 година, така че безумната радост на тифозите в "Сан Сиро" е напълно разбираема.

Още по-голямо удоволствие изпитаха те в 96-ата минута, когато буквално с последния удар в мача Миралем Пянич провокира изумителна намеса от страна на Джиджо Донарума.

Също така интригата в дуела наистина бе като от едно време, защото с победата си Милан се бетонира на второто място в класирането с 19 точки и съкрати изоставането си от лидера Юве на два пункта.

"Старата госпожа" е допуснала само 6 гола този сезон, но половината са при загубите от големите си съперници Интер и Милан, от които единствени досега шампионите са губили точки.