Фиорентина издрапа до точка на "Ренато Дал"Ара"

901 0

Фиорентина стигна до равенство 1:1 с Болоня в мач от 24-ия кръг на Серия А. "Виолетовите" играха повече от 30 минути с човек по-малко и изтърваха преднината си, но успяха да стигнат до точка в двубоя.

Гостите от Флоренция поведоха в 59-ата минута с попадение на Бернардеши, с което малко отмиха горчивия вкус от факта, че отборът бе останал с човек по-малко на терена. Две минути по-рано Матиас Фернандес бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

Болоня не чака много, преди да възстанови равенството - в 65-ата минута Емануеле Джакерини завърши успешно добра атака на своя тим за 1:1. До края обаче никой не успя да стигне до второ попадение и до победата.

След подялбата на точките Фиорентина остава трети в класирането с 46 точки. Това е второ равенство за "виолетовите" в последните им 3 мача. Болоня запазва десетата си позиция, сумирайки точно 30 точки. Лидер остава Наполи с 53 пункта и мач по-малко.