Дузпа остави Наполи на върха в Серия А

780 0

Наполи запази лидерската си позиция в Серия А, след като се наложи с 1:0 над опашкаря Карпи. Неаполитанците записаха осма поредна победа в първенството и събраха 56 точки в актива си.

Единственото попадение в срещата падна в 69-ата минута и бе дело на головия хищник Гонсало Игуаин. Аржентинецът се разписа от дузпа.

Карпи остана с човек по-малко на терена, след като Рафаеле Бианко бе изгонен заради втори жълт картон от терена. Това се случи в 56-ата минута.

Лидерът в Италия показа надмощие през целия мач, но пропуски най-вече на Игуаин и добрите изяви на вратаря Лазаня направиха резултата такъв.

След загубата, която прекъсна серията на новака в Серия А от 4 мача без загуба, те остават на 18-о място с 19 точки в актива си.