Ювентус на победа от 5-о поредно Скудето

1129 0

Ювентус е на 90 минути от 4-а поредна защита на титлата в Серия А и общо 5-о скудето в последните 5 кампании, след като възпитаниците на Масимилиано Алегри разбиха с 3:0 Лацио в мач от 34-ия кръг на Серия А.

Марио Манджукич откри резултата за Ювентус в 30-ата минута, а в 52-ата Пауло Дибала от дузпа покачи на 2:0. Отново Дибала се разписа в 64-ата за крайния резултат след подаване на Сами Кедира, за да затвърди превъзходството на „бианконерите“.

Така разликата от 9 точки с втория Наполи се запази, като "бианконерите" имат нужда от една победа в последните си 4 мача, за да станат официално шампиони.

Юве има 82 точки срещу 73 на втория Наполи четири кръга преди края на сезона и само извънземно чудо може да попречи на Макс Алегри отново да триумфира с титлата. Следващият двубой на "старата госпожа" е срещу Фиорентина на "Артемио Франки".