Лацио е първият 1/4-финалист за Купата на Италия

658 0

Отборът на Лацио се превърна в първия тим, класирал се за четвъртфиналите на Купата на Италия, след като разби Новара с 4:1 у дома в първи мач от осминафиналната фаза на надпреварата.

На "Стадио Олимпико" домакините доминираха напълно срещу третодивизионния си опонент и още до почивката решиха всичко след два гола на централния нападател Чиро Имобиле и по един на Луис Алберто и Сергей Милинкович-Савич.

През втората част гостите успяха да отбележат почетно попадение чрез Умберто Еузепи от дузпа, но това бе всичко, до което стигнаха. По този начин тимът на Лацио се класира за следващата фаза на Купата и ще чака да научи съперника си на четвъртфиналите.