Истинска омраза: Забавиха мач, защото феновете приклещиха най-гнусния съперник

Снимка: Guliver/Getty Images

2435 0

Най-омразният отбор в Германия - Ред Бул Лайпциг - отново имаше проблеми с фенове на противника по време на двубой от дебютния си сезон в германската Първа Бундеслига.

Феновете на Кьолн стопираха автобуса на Лайпциг и не му позволиха да се доближи до стадиона, с което срещата между двата тима се забави с 15 минути. Оливър Бърк обаче откри резултата за гостите от Ред Бул в 5-ата минута и стана първият шотландец с гол в германския елит от 1999 година насам.

ФЕНОВЕ ХВЪРЛИХА ГЛАВА НА БИК НА ТЕРЕНА

Юя Осако изравни 20 минути по-късно с невероятен изстрел, а срещата приключи наравно 1:1. "Козлите" се смъкнаха до третото място с 11 точки, а Лайпциг е седми с 9.

Не за първи път отборът на Ред Бул си пати от омразата на противниковите фенове, която е продиктувана от милионите, стекли се в клуба заради австрсийската компания за енергийни напитки.

На дербито с Динамо (Дрезден) преди седмици запалянковците от Дрезден хвърлиха на терена отрязана глава на бик, за да покажат нагледно мнението си за клуба от Лайпциг.