Хамбургер направи Борусия (Дортмунд) изпадащ

2511 0

Сериозни размествания в Бундеслигата предизвика Хамбургер с победата си над Байер (Леверкузен) у дома в мач от 10-ия кръг на шампионата. Тимът на Йозеф Цинбауер се наложи с минималното 1:0 с гол на Ван дер Ваарт от дузпа в 26-ата минута на мача.

Грозни сцени белязаха мача през първото полувреме, като на няколко пъти двата тима почти стигаха до бой, след груби нарушения, а в мелетата се включваха дори треньорите.

Успехът качи Хамбургер на 15-ата позиция във временното класиране, а въпреки поражението "аспирините" запазиха петото си място. Волфсбург обаче, който същевременно размаза Щутгарт с 4:0, се изкачи до втората позиция в таблицата, на една точка от лидера Байерн (Мюнхен), който играе по-късно тази вечер с Борусия (Дортмунд).

Именно на тима на Юрген Клоп победата на Хамбургер се отрази най-тежко - "жълто-черните" бяха избутани до зоната на изпадащите отбори със скромния си актив от 7 точки.