1892 0

Мениджърът на Борусия Дортмунд Томас Тухел беше бесен от съдийството на финала за Суперкупата на Германия срещу Байерн Мюнхен.

Причината за гнева на наставника е, че Франк Рибери не беше изгонен след удар без топка. Крилото на баварците  беше пожален през първото полувреме, когато на два пъти удари без топка Феликс Паслак.

Реферът Велц обаче не показа червен картон на французина и с това логично предизжика гневна реакция от щаба на Борусия.

Все пак Тухем се показа като джентълмен и поздрави съперника за постигнатата победа.

"Поздравления за Байерн и Карл Анчелоти. Нямахме късмет в този мач и загубихме. Раздадохме се много, играхме енергично, но допуснахме прекалено много грешки. Въпреки това съм доволен от  показаното  от моя отбор", започна Тухел.

Случката с Рибери е като дежа вю. Сцената е подобна като тази във финала за Купата. Трябва да видите снимки от мача и тогава няма съмнение какво трябваше да последва за него.

Снощи имаше съдии на линиите, четвърти съдия и съдия на 15 метра разстояние. Същият играч, същите действия от негова страна, същото съдийско бездействие..."

Марио Гьотце не игра, защото също като Шюрле и някои други футболисти тренира от едва 9 дни. Ние знаехме, че ще играем с този интензитет. Исках да заложа предимно на играчите, които тренират от 4-5 седмици", добави Тухел.