Зверовете Погба и Фернандеш дадоха летящ старт на Манчестър Юнайтед във Висшата лига

6164 0

20-кратният шампион на Англия Манчестър Юнайтед разгроми Лийдс с 5:1 като домакин в мач от първия кръг за сезон 2021/22 в английската Висша лигаИзключителен мач за "червените дяволи" изиграха Бруно Фернандеш и Пол Погба, след като португалецът вкара хеттрик, а французинът записа четири асистенции.

Бруно Фернандеш даде аванс на "червените" в 30-ата минута след асистенция на Погба, с което двата отбора се прибраха за почивка. В началото на втората част обаче Лийдс върна едно попадение чрез Люк Айлинг. Радостта на гостите не трая дълго, тъй като Мейсън Грийнууд отново изведе Юнайтед напред в резултата.

Последва "дъжд" от голове на "Олд Трафорд", като Бруно Фернандеш добави два гола, а Фред - един. Мачът обаче се оказа специален за Погба, който се превърна в първия играч на Манчестър Юнайтед, записал четири асистенции в шампионатен двубой. Той е седмият различен играч във Висшата лига, който постига това. Показателно е, че през миналия сезон Погба е записал само три асистенции в 26 мача, а сега направи четири за един двубой.

15 минути преди края дебют за Юнайтед направи Джейдън Санчо, който пристигна на "Олд Трафорд" през това лято за 75 милиона паунда. С победата "червените" оглавиха класирането във Висшата лига преди изиграването на останалите двубои от кръга.

Мачът започна в завидно добро темпо, а в 11-ата минута Паскал Струик бе много близо да спомогне на домакините да реализират гол. Той опита успореден пас към Стюарт Далас, но Грийнууд притича и пресече топката пред наказателното поле на Лийдс. Кълбото придоби парабола, която принуди Елан Мелие да избива в корнер със сетни сили.

Минута по-късно "червените дяволи" създадоха превъзходна контраатака, а вляво сам бе оставен Погба. Французинът стреля с левия крак, а Мелие опита да скъси ъгъла пред халфа, чийто удар бе доста слаб - аут. В 16-ата Джак Харисън шутира избита топка след ъглов удар чрез левия си крак, но Давид Де Хеа улови. Секунди по-късно Лийдс направи поредно скоростно нападение, а Матеуш Клих стреля с десния си крак от средна дистанция, но стражът на Ман Юнайтед изби в кронер, от който не произлезе нищо интересно.

След 26 минути игра Рафиня пласира центриране от свободен удар в наказателното поле на домакините, а Патрик Бамфорд нанесе удар с глава, но за щастие на Де Хеа топката излезе аут.

След половин час игра домакините излязоха напред в резултата. Скот МакТомини комбинира в средата с Погба, а той с великолепен пас към Фернандеш продължи атаката. Португалецът шутира, а Мелие все пак блокира с крак, но топката влетя в мрежата му - 1:0.

В края на първата част Погба разтегли много добре вляво за Даниел Джеймс. Уелското крило стреля, но бранител на Лийдс омекоти удара и Мелие спаси спокойно.

Лийдс стартира перфектно втората част, като успя да изравни резултата. Стюарт Далас намери Люк Айлинг, който засече топката във вратата на Юнайтед - 1:1! Само четири минути по-късно обаче Пол Погба подаде перфектно за Мейсън Грийнууд в наказателното поле, който с хубав удар по диагонал матира вратаря Мелие - 2:1!

Само две минути по-късно отново Погба изигра ключова роля за "дяволите", асистирайки за Бруно Фернандеш, който покачи резултата на 3:1!

Току преди да изтече 60' на срещата "червените дяволи" избухнаха с нов гол, правейки за пореден път защитата на опонента за смях. Линдельоф беше оставен необезпокояван да търси далечно подаване и с прецизен, прехвърлящ пас намери Бруно - португалецът овладя и сам срещу вратаря нямаше как да сбърка - 4:1 и хеттрик за португалския ас, който демонстрира, че формата му за "селесао" няма да се повтори и за Юнайтед.

Само 8 минути по-късно Пол Погба избухна с 4-а асистенция в мача. МакТоминей и Грийнууд комбинираха идеално през центъра и нападателят изведе френския ас по крилото. С едно докосване той сервира топката на Фред, който от 12 метра демонстрира много точен мерник - 5:1.

Стартови състави:

Манчестъ         Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Мактоминей, Фред, Джеймс, Фернандеш, Погба, Грийуу

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Мактоминей, Фред, Джеймс, Фернандеш, Погба, Грийууд

Лийдс: Мелие, Ейлинг, Струйк, Купър, Далас, Кох, Клих, Рафиня, Харисън, Родриго, Бамфорд

"Войната на розите" ще открие кампанията за Манчестър Юнайтед и Лийдс. Дербито ще се играе на "Олд Трафорд" пред публика и двата отбора ще се опитат да започнат по максимално добър начин новия сезон в Англия!

Оле Гунар Солскяер има доста проблеми в своя състав - Единсон Кавани и Ерик Байи получиха по-дълга почивка след тежкото лято с националните си отбори, а освен тях Джеси Лингард и Маркъс Рашфорд са аут за днешния мач.

Марсело Биелса пък няма да може да разчита на контузените Диего Йоренте и Адам Форшоу.

През сезон 2020/21 Манчестър Юнайтед разгроми "белите" с 6:2 през есента, а през пролетта мачът завърши 0:0. "Червените дяволи" завършиха на 2-ро място в крайното класиране, а Лийдс финишира на девета позиция!