Арсенал съхрани шансове за елиминациите в Шампионска лига

1227 0

Отборът на Арсенал съхрани шансовете си за класиране напред в Шампионска лига, след като на "Емиратс" стигна до очаквана победа с 3:0 над Динамо (Загреб).

"Артилеристите" имаха пълно преимущество през целия двубой, като след безбройни атаки резултатът беше открит "чак" в 30'. Тогава Алексис получи по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Месут Йозил беше останал абсолютно непокрит - удар и 1:0 за лондончани.

Само 2 минути по-късно всичко в срещата беше решено. Начо Монреал открадна топката пред наказателното поле, нахлу към малкия пеналт и подаде на Алексис, който с прецизен удар успя да реализира - 2:0 до почивката.

Това успокои домакините, които през второто полувреме лесно задържаха топката в свое владение, а в 69' решиха и двубоя. Джоел Кембъл проби от десния фланг към наказателното поле и пусна хитър пас за Санчес пред вратаря. Той го финтира и реализира на празна врата - 3:0.

Благодарение на победата си възпитаниците на Арсен Венгер имат 6 точки и запазиха шансове за класиране към елиминациите. Байерн победи с 4:0 Олимпиакос и така разликата между английския и гръцкия тим е 3 точки. Мачът между тях е в Пирея и при победа Арсенал продължава напред. При всеки друг изход към осминафиналите продължава Олимпиакос.