Трудна, но победа за Ливърпул при гостуването на Брайтън (ВИДЕО)

1214 0

Отборът на Ливърпул се върна на пътя на победата и записа 18 победа от началото на сезона. Тя бе като гост на Брайтън с минималното 1:0, като лидерът във Висшата лига трябваше да трепери до края, за да прибере първия комплект точки.

През първата част нямаше интересни ситуации пред двете врати, като "червените" не отправиха нито един точен удар. През вторите 45' обаче нещата се промениха и играчите на Юрген Клоп натиснаха газта. 5' след подновяването на играта Мохамед Салах откри след точно изпълнена дузпа, след като самия той бе фаулиран в наказателното поле. В средата на втората  част мърсисайдци имаше моменти, в които владееха топката в 90% от времето, но така и не стигнаха до втори гол, но въпреки това взеха трите точки.

По този начин Ливърпул отново има 7 точки аванс на върха пред втория Манчестър Сити, който е с мач по-малко. 18-кратният шампион на Англия има 57 точки, а Брайтън остава 13-и с 26 пункта.