Тотнъм запази третото място след шоу с 9 гола на "Уембли"

1484 0

Тотнъм се пребори за третото място в класирането във Висшата лига в последния кръг, след като направи луд мач с 9 гола срещу Лестър. "Шпорите" се наложиха над "лисиците" с 5:4, въпреки че в един момент от мача изоставаха в резултата.

На националния стадион "Уембли" Хари Кейн и Ерик ламела за Тотнъм и Джейми Варди за Лестър вкараха по два гола.

Лестър поведе рано, но Тотнъм не закъсня да изравни. В 16-ата минута Рияд Марез отново изведе "лисиците" в резултата и той се запази до почивката.

В 47' Келечи Ихеначо направи преднината на своя тим значителна - 3:1, но 2 минути по-късно Ерик Ламела намали до 2:3. Тотнъм стигна изравняване в 53-ата минута след автогол на Кристиан Фукс. "Шпорите" направиха обрат в 60' след ново попадение за Ламела, но Варди изравни в 73'.

Победният за Тотнъм гол в тази голеада падна в 76' и бе дело на голмайстира на тима Хари Кейн.

С победата тимът на Маурисио Почетино запази преднината си от 2 точки пред Ливърпул и завърши трети. Лестър финишира сезона на деветото място.