Сити надви Борусия след драматична серия от дузпи (ВИДЕО)

1249 0

Манчестър Сити победи Борусия (Дортмунд) на International Champions Cup след изпълнение на дузпи, след като в редовното време двата тима завършиха 1:1. При 11-метровите удари англичаните се наложиха с 6:5.

"Гражданите" можеха да вземат победата още в редовното време, след като водеха с 1:0, но в последния момент от мача Дортмунд изравни.

Серхио Агуеро откри резултата в 79-ата минута, след подаване на Давид Силва. И двамата бяха резерви в този двубой.

Борусия натисна съперника в опит да изравни, което се случи след изтичането на 5-те минути добавено време. Точен бе 17-годишният Кристиан Пулишич, след подаване на Шинджи Кагава.

При дузпите Алейш Гарсия и Феликс Паслак изпуснаха по една дузпа на отбор, а в следващите 5 удара изпълнителите бяха точни. Последва пропуск на Рахийм Стърлинг и на Якуб Ларсен, което още не решаваше победителя. После обаче Тасенде вкара за Ситри, а Мерино пропусна и англичаните триумфираха в мача.