Манчестър Юнайтед победи Лестър и спечели Къмюнити Шийлд

2223 0

Новата ера в Манчестър Юнайтед започна с трофей. “Червените дяволи” спечелиха Къмюнити Шийлд, след като победиха с 2:1 на “Уембли” шампиона на Висшата лига Лестър Сити.

Златан Ибрахимович донесе успеха с гол в 83-та минута, за кеф на мениджъра си Жозе Моуриньо. Часове преди мача стана ясно, че “червените дяволи” ще счупят трансферния рекорд с Пол Погба, който се запътва към Манчестър за медицински прегледи. Моуриньо и момчетата му обаче имаха да свършат доста работа на “Уембли”, преди да посрещнат французина.

Мачът започна с лек превес на Манчестър Юнайтед. В 10-тата минута Антони Марсиал стреля с глава към вратата. Ударът му пропуска целта.

Маруан Фелайни стреля безрезултатно с глава по посока на противниковата врата.

Страхотен пробив на Джейми Варди в 20-тата минута, следва подаване към Шинджи Оказаки и удар на японеца избит от вратаря на Юнайтед в ъглов удар.

При последвалият корнер отново Оказаки стреля без успех.

Гооол Юнайтед повежда с 1 на 0. Попадението бележи Джеси Лингард след страхотен индивидуален пробив в 32-рата минута.

Удар с глава на Анди Кинг към противниковата врата в 38-та минута,но той пропуска целта.

В 40-тата минута е показан първи жълт картон в мача. Получава го Дани Симпсън от Лестър.

Мениджърът на Лестър Клаудио Раниери извършва двойна смяна на почивката. Ахмед Муса заменя  японеца Шинджи Оказаки, а младият Демарай Грей влиза на мястото на Марк Олбрайтън.

Гоол! Лестър изравнява в 52-та минута! Кой друг ако не Джейми Варди! Нападателят се възползва от ужасяващо връщане на Маруан Фелайни към вратаря Де Хеа, пресече паса и изравни резултата.

В 57-мата минута регистрираме удар на Демарай Грей към вратата на Манчестър Ювайгед, но прекалено слаб за да затрудни стража на 'червените дяволи".

Специалния също прави смяна в състава си, като Андер Ерера  заменя Майкъл Карик.

Трета смяна в отбора на Лестър. Дефанзивният халф Менди влиза на мястото на Анди Кинг.

Нова промяна за Жозе Моуриньо в 64-тата минута. Бившият испански национал Хуан Мата сменя голмайстора  Лингард.

Само минута по-късно и Дани Симпсън напуска терена заменен от Лукас Ернандес.

В 69-тата минута Уейн Рууни стреля към вратата на Лестър, но ударът му е спасен. Нова смяна за Мачестър Юнайтед -Маркос Рохо влиза на мястото на Люк Шоу.

И още една смяна за тима на Жозе Моуриньо. Маркъс Рашфорд  заменя Антони Марсиал м 70-тата минута.

И Джефри Шлуп се появава в игра с изтичането на 80-тата минута на мястото на Кристиян Фукс.

В 82 минута Ахмед Муса отправя удар към вратата на Юнайтед, но е неточен.

Гоооол 2 на 1 за Манчестър Юнайтед в 83-тата минута! След центриране на Антонио Валенсия, Златан Ибрахимович успява да пребори Уес Морган и да отбележи гол за 'червените дяволи".

Манчестър Юнайтед заменя Уейн Рууни с Шнайдерлин Морган през 88-та минута.

Стихийният натиск на "лисиците ' до края на мача не доведе до желания разултат и Манчестър Юнайтед достигна до победата в мача.

Състави:

Лестър: Шмайхел, Симсън (62 - Ернандес), Хут (89 - Уйоа), Морган, Фукс (80 - Шлуп), Дринкуотър, Кинг (62 - Менди), Марез, Олбрайтън (46 - Грей), Оказаки (46 - Муса), Варди

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Шоу (69 - Рохо), Блинд, Байли, Валенсия, Карик (61 - Ерера), Фелайни, Лингард (63 - Мата - 90 - Мхитарян), Рууни (87 - Шнайдерлин), Марсиал (70 - Рашфорд), Ибрахимович