Първият съперник на Димитров: Григор му "завъртя геврек" точно в Рим преди 4 години

2402 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров научи първия си съперник в турнира в Рим, част от сериите "Мастърс 1000". 32-годишният хасковлия ще опита да се представи по-добре, отколкото го стори в последния си турнир в Мадрид, където загуби още първия си мач от Якуб Меншик.

Българинът ще има за съперник Йошихито Нишиока. Той победи днешния си опонент Себастиан Офнер в три сета с 6:3, 2:6, 7:6(4). Нишиока е под номер 80 в ранглистата и Григор има две победи срещу него. Последната е именно в Рим преди 4 години с 6:1, 6:0.

Григор научи първия си съперник за турнира в Рим

Още: ATP определи Джокович, Надал и Григор Димитров за фаворити в Рим

Припомняме, че Гришо е под номер 8 в основната схема на турнира. Това стана факт, след като третият Карлос Алкарас и вторият в ранглистат Яник Синер няма да участват. Освен това българинът почива в първи кръг и стартира директно от втория.

В трети кръг потенциално най-високо ранкирания противник, който може да срещне, е 29-ият в света Лоренцо Музети, а в четвърти - Тейлър Фриц (№13 в света). По-високо ранкиран от себе си играч чак на 1/4-финалите. И то това би бил Александър Зверев, тъй като попадна в неговата четвъртина. А световният номер 1 Новак Джокович може да го срещне на полуфиналите. Именно с него двамата спазиха позната традиция и направиха обща тренировка в Рим.

Още: Григор Димитров и Новак Джокович в Рим: Спазиха своя традиция и загряха здраво за първите си мачове (ВИДЕО)

"Това е нещо много лично, аз съм специфичен": Григор Димитров разкри своя непозната страна

БРАВО! Григор Димитров с голям късмет при жребия за Мастърса в Рим

"Не вярвайте на друго": Мадалина с първи думи за Григор Димитров - разделили се заради 3 причини