Разгром за Надал, разочарование за Тийм срещу Фонини

1375 0

Финалистът от Мастърса в Мадрид Доминик Тийм не можа да продължи с доброто си представяне и в Рим, след като загуби от местния любимец Фабио Фонини с 4-6, 6-1, 3-6 в мач от втория кръг на надпреварата.

Само преди два дни Фонини постигна своята победа номер 300 в световния тур, а днес демонстрира силен тенис, за да надвие един от най-опасните играчи на клей. Италианецът пробив два пъти съперника си в първата част, за да я вземе с 6-4, но Тийм отговори подобаващо във втория сет и даде само един гейм на съперника си. Фонини обаче бе по-солиден в решаващия сет и го взе с 6-3, за да затвори мача след малко повече от час игра.

По този начин той се класира за третия кръг на турнира, където ще срещне поляка Павел Гойовчик.

Седемкратният шампион Рафаел Надал започна по безупречен начин участието си в Рим, след като разби босненеца Дамир Джумхур с 6-1, 6-0 за точно един час игра. За Надал предстои двубой с Робин Хаасе или Денис Шаповалов.