Изненада в Мелбърн: Ветеран елиминира Гофен

851 0

Французинът Жулиен Бенето поднесе голямата изненада във втория кръг на Аустрелиън Оупън, елиминирайки световния номер 7 Давид Гофен. 36-годишният френски ветеран победи своя съперник с 3-1 сета, в отделните части 1-6, 7-6(5), 6-1, 7-6(4).

Иначе началото на двубоя по никакъв начин не предвещаваше подобен край. Гофен стартира повече от убедително, като реализира цели три пробива в първия сет, спечелвайки го с 6-1. Във втората част обаче Бенето стабилизира играта си. Французинът започна с пробив, който впоследствие затвърди за 2-0. Отговорът на Гофен не закъсня и той бързо изравни за 2-2. До края на сета двамата си размениха по още един пробив, а в тайбрека Бенето спечели със 7-5.

Опитният французин пое тотално контрола в третия сет, в който даде само гейм на белгиеца, повеждайки с 2-1 сета. В оказалия се последен четвърти сет Гофен започна добре, пробивайки за 2-0. Бенето обаче реагира светкавично и изравни при 2-2. И тук се повтори сценарият от втория сет, през който двамата направиха по още един пробив и в крайна сметка трябваше да играят тайбрек. В него отново победител излезе заемащият 59-о място в света Бенето, който приключи мача след 7-4 и близо 3 часа игра.

В трети кръг той ще срещне италианеца Фабио Фонини, който по-рано днес се справи с руснака Евгени Донской с 3-1 сета.

Място в следващата фази си гарантира и аржентинецът Хуан Мартин дел Потро, който постигна трудна победа над младия Карем Хачанов от Русия с 6-4, 7-6(4), 6-7(0), 6-4 след 3 часа и 45 минути игра.

Следващият съперник на Дел Потро ще е чехът Томаш Бердих.