След 32 години чакане: България грабна медал в много труден спорт при дамите

Снимка: Slobodan Kadic Photography

2986 0

След 32 години очакване - България спечели първи медал от европейско първенство по спортна гимнастика при жените. Това стана факт благодарение на Валентина Георгиева, която завоюва среброто на финала на прескок.

На шампионата на Стария континент, провеждащ се в Римини, Италия, възпитаничката на Филип Янев получи втора оценка от 13,799. Преди това тя записа оценка от 14,066 за първи опит и 13,533 за втори.

Валентина Георгиева показа много силно представяне, като единствено в първия прескок направи една крачка при приземяването.

От Българската федерация по гимнастика напомниха в официалната си страница във Facebook, че последното отличие на прескок при жените за България е на Силвия Митова. Тя взима бронз от шампионата в Нант, Франция, през 1992 година.