Медал за грациите от Европейското първенство по художествена гимнастика

2178 0

Българският национален ансамбъл по художествена гимнастика успя да се добере до медал на Европейското първенство в Холон (Израел). Въпреки че само преди няколко дни Цветелина Стоянова направи опит за самоубийство, момичетата на Ина Ананиева успяха да спечелят бронз на три чифта бухалки и два обръча.

Ансамбълът в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова изиграха отлично съчетание, за което си заслужиха 3-а оценка. Шампион стана тимът на Беларус, докато на трето място е Испания.

Нашите момичета се класираха четвърти във финала на пет ленти. Гимнастичките ни бяха оценени с 18.066 точки, като не допуснаха груби грешки.

Първи стана отборът на Беларус с 18.516 точки, следван от Израел с 18.400 и Испания с 18.133.

Сочените за фаворит рускини допуснаха груба грешка и в двете съчетания и останаха на пето място във финала на ленти и на на обръчи и бухалки.